DZIEŃ PUSTEJ KLASY :)

W piątek 9 czerwca, w całej Polsce, obchodzony był Dzień Pustej Klasy. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji i lekcje odbywały się na świeżym powietrzu. Młodzież, razem ze swoimi nauczycielami, porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.
Lekcje miały różną formę, najważniejsza też była zabawa.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 2a przenieśli się do bajkowego świata Jana Brzechwy. Próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania stawiane przez jednego z bohaterów – Stasia Pytalskiego, m.in. W którym miejscu zaczyna się kula? Co na deser gotują dla króla? O czym myślałby stół, gdyby myślał? Propozycje uczniów przeszły najśmielsze oczekiwania. Były zabawne i inteligentne. Gimnazjaliści udowodnili, że wciąż mają spore pokłady dziecięcej fantazji!
Uczniowie klasy 2c grali w literackie kalambury. Przedstawiali przede wszystkim bohaterów szkolnych lektur. Znakomicie radzili sobie także z przysłowiami, powiedzeniami i związkami frazeologicznymi. Ci bardziej wygimnastykowani lekcję zakończyli ułożeniem z własnych ciał skrótowca DPK, czyli Dzień Pustej Klasy.

Klasa 3a liczyła prędkość nurtu potoku dokonując kilkunastu pomiarów, a następnie liczyła średnią.

Klasa 1c i 3c odbyła na świeżym powietrzu lekcje biologii w pobliskim parku.

Wiele innych klas również spędziła ten czas ucząc się na świeżym powietrzu.

No cóż  Dzień Pustej klasy – jak szkoda, że tylko raz w roku!!!