EUROPEJSKI PROJEKT JĘZYKOWY ,,THIS CHRISTMAS TOGETHER’’

W tym roku okres Bożego Narodzenia 2017 w naszej szkole był bogatszy i inny niż poprzednie dzięki udziałowi w europejskim projekcie językowym eTwninning pod hasłem ` This Christmas together`.

Celem projektu było motywowanie uczniów do nauki i komunikowania się w języku obcym.  Natomiast tematem przewodnim było poznanie zwyczajów świątecznych w innych krajach europejskich.

Na czym polegał projekt?

Uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych własnoręcznie wykonali kartki bożonarodzeniowe, napisali życzenia w języku angielskim i polskim. Kartki te zostały wysłane do 26 szkół biorących udział w projekcie, między innymi do: Włoch, Portugalii, Czech, Hiszpanii, Węgier, Turcji, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Grecji, Francji, Danii, Polski na Litwę, Słowację oraz na Cypr. W odpowiedzi otrzymaliśmy kartki z życzeniami od naszych Partnerów projektu.

Ponadto uczniowie mieli możliwość poznania tradycji świątecznych różnych krajów poprzez platformę eTwinning.  My również zamieściliśmy zdjęcia o nas i o naszym mieście. Przygotowaliśmy też prezentacje dotyczące zwyczajów świątecznych w Polsce oraz ich szczegółowy opis.

Cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia i przeczytania życzeń świątecznych i noworocznych, które zostały zaprezentowane w formie wystawy na szkolnym korytarzu.