Gala sukcesu – ‘’ FILOZOFIA MAŁA I DUŻA ‘’

Pod takim hasłem odbyła się uroczysta Gala Sukcesu 2016/2017. Podziękowania i gratulacje otrzymali rodzice oraz Przyjaciele Szkoły, a także uczniowie, którzy wykazali się ogromną pracą i zaangażowaniem w życie szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

Nagrodzono uczniów za bardzo wysokie wyniki w nauce, za osiągnięcia w konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, za osiągnięcia sportowe, pomoc charytatywną oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Szczególne podziękowanie złożono uczniom klas 3 kończącym naukę w naszej szkole i tym samym rozpoczynającym kolejny etap w swoim życiu.

Wśród trzecioklasistów kończących gimnazjum znaleźli się uczniowie, którzy szczególnie zasłużyli się dla szkoły:

Daniel Nowak – otrzymał statuetkę i tytuł PRIMUS INTERPARES za wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych

Joasia Jaworska – otrzymała medal i tytuł Najlepszego absolwenta. Swoim talentem plastycznym  rozsławiła nasze gimnazjum w województwie dolnośląskim i w kraju, zdobywając  wiele nagród. Jedną z nich wręczyła jej nawet Minister Edukacji – pani Anna Zalewska.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie, którzy podczas egzaminu gimnazjalnego osiągnęli 100% wyniki.

Z języka angielskiego maksymalny wynik uzyskali:

– na poziomie podstawowym:

Patrycja Burda, Aleksandra Klimczuk, Dominik Czerlicki, Filip Jastrzębski, Laura Kazanecka oraz Oskar Klepusewicz,

– na poziomie rozszerzonym 100% uzyskał Miłosz Ollech.

Najwyższy wynik zarówno z podstawy jak i rozszerzenia uzyskała Katarzyna Sowińska.

Na tle szkoły najbardziej wyróżnił się Daniel Nowak, który 100% zdobył z podstawy języka angielskiego, matematyki, języka polskiego, wos-u i historii.

Podziękowania  i gratulacje otrzymali Laura Kazanecka i Oskar Klepusewicz, którzy po ostatnim Festiwalu Sztuki Własnej „Zatoka Twórczości” w MOK-u  zrobili medialną karierę. Pewien dziennikarz urzeczony ich talentem zaproponował im współpracę. Na gali zaprezentowali swoją interpretację utworu „Ocalić od zapomnienia”.

Wśród uczniów wzorowych  znaleźli się:

Joanna Jaworska, Mikołaj Targosiński, Patrycja Burda, Katarzyna Sowińska, Daniel Nowak, Aleksandra Klimczuk,Adam Socha,

Katarzyna Rosińska, Alicja Bogus, Natalia Witerska, Bartosz Żywina,

Oskar Klepusewicz, Filip Jastrzębski, Laura Kazanecka, Miłosz Ollech,

Oliwia Łuczyk, Perczuk Wiktoria, Klasowski Szymon, Sewilska Nikola,

Antonik Wiktoria, Krawczyk Żaneta, Papiernik Laura,

Górowska Patrycja,

Potera Szymon.

Laureatami konkursów przedmiotowych zostali:

Daniel Nowak, Joanna Jaworska, Katarzyna Sowińska,

Michał Pętlewski, Filip Jastrzębski, Oskar Klepusewicz, Miłosz Ollech,

Michał Adamus, Norman Gasiński,

Michał Budel.

Tytuł Sportowca Szkoły otrzymali: Dawid Jabłoński, Patrycja Burda, Monika Kapica.

Tytuł Supersportowców otrzymali: Bartosz Kobus i Adrian Woźniak, a w konkursie „Najlepszego Sportowca Szkoły’ w roku 2016/2017 medale otrzymali: Martyna Wzorek – 1 miejsce, Oliwia Łuczyk – 2 miejsce i Patrycja Górowska 3 miejsce oraz Mateusz Leszczyński – 1 miejsce, Joachim Przybyłek – 2 miejsce i Mateusz Jęczmień – 3 miejsce.

Nagrodzeni, którzy pracowali na rzecz szkoły i środowiska to:

Sewilska Nikola, Łuczyk Oliwia,

Łyra Zuzanna,

Chruściel Klaudia, Przybyła Oliwia, Zyśk Daria, Górowska Patrycja,

Lachowicz Kornelia,

Klimczuk Aleksandra,

Bogus Rosińska, Katarzyna Alicj, Skupińska Weronik, Zięba Nikola, Binkowska Aleksandra,

Klepusewicz Oskar, Kazanecka Laur, Jabłoński Dawid, Kapica Monika.

Podziękowania wręczono również Przyjaciołom Gimnazjum nr 4. A są nimi: p.Anna Bożko, p.Elżbieta Kaniecka, p.Kinga Jakubowska, p.Adam Kęstowicz, p.Jerzy Nagroda, p.Stanisław Dwojny, p.Andrzej Wójcik, p.Zbigniew Mazurek, p.Karolina Wachowiak, p.Barbara Sowińska, p.Honorata Słonina, p.Karina Rudkowska, p.Kinga Szymkowiak.

Szczególne podziękowania należą się także RADZIE RODZICÓW, w skład której weszli: p.Sewilska Małgorzata, p.Świderska Agnieszka, p.Pasternak Elżbieta, p.Biela Beata, p.Wardecki Tomasz, p.Wach Alina, p.Klimczuk Małgorzata, p.Binkowska Violetta, p.Kuczała Anna.

Cała uroczystość przeplatana była śpiewem, tańcem i piękną muzyką.

Gala gościnnie odbyła się w Szkole Podstawowej nr 14, za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Dziadkowiec.