Internista w II a

Dnia 15 listopada klasę II a odwiedził tata jednej z uczennic pan Radosław W. –  lekarz internista. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca lekarza w przychodni. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, m.in.: do czego służy stetoskop, jak wygląda dzień pracy Pana doktora. Czy zawód lekarza jest trudny i czy daje satysfakcję. Zapoznały się również z niektórymi narzędziami pracy lekarza, t.j.: stetoskopem, maską do oddychania itp. Dzieci mogły posłuchać bicia serca kolegi. Na koniec Pan Radosław powiedział, że bycie lekarzem wymaga dużej ilości pracy, ciągłego dokształcania i, że nie jest to łatwy zawód. Zazwyczaj pracuje się z ludźmi chorymi, a nagrodą dla lekarza jest każdy wyleczony i zadowolony pacjent. Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie. Na koniec dzieci otrzymały szpatułki, naklejki dzielnego pacjenta oraz każdy mógł zrobić pieczątkę na swojej recepcie.