Iteatr

Świat może być zachwycający, gdy tylko znajdziemy czas, by przyjrzeć mu się uważnie…

Dnia 14 września 2021 r. o godzinie 10:00 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i klas czwartych uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie kulturalnym Polskiej Telewizji TVP pod nazwą Iteatr. Dzieci obejrzały spektakl pt.” O braciach mniejszych św. Franciszka” wystawiony przez Teatr Maska w Rzeszowie, który transmitowany był na żywo w jakości HD. Poprzez odbiór sztuki dzieci mogły zapoznać się z postacią św. Franciszka oraz dowiedzieć się, w jaki sposób odbierał świat. Z przesłaniem, że warto odnaleźć w sobie dziecięcą gotowość do zachwycenia się najzwyklejszymi sprawami oraz rozwijać wrażliwość, z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.