Klasa 8d, 8a, 8c i 8e w Berlinie

Klasa 8d, 8a, 8c i 8e w Berlinie

W dniu 30 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Berlina. Naszym przewodnikiem  był znany historyk, pisarz i dziennikarz (m. in. Radia Wolna Europa w Monachium) Witold Pronobis.  Zwiedziliśmy fragmenty Muru Berlińskiego, przejmujące miejsce upamiętniające historię podziału Berlina na wschodni i zachodni, gmach Reichstagu – Parlamentu Niemiec, Bramę Brandenburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy – las betonowych słupów upamiętniający Holocaust, Plac Poczdamski, schron przeciwlotniczy z okresu II Wojny Światowej, Checkpoint Charlie – dawne przejście graniczne pomiędzy wschodnim i zachodnim Berlinem. Była to dla nas świetna lekcja historii. Mieliśmy  również okazję być  w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.  

Więcej zdjęć już wkrótce…