Klasy 7a, 7c i 7d w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu

Dzisiaj uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawców: p. M.Mamij, p. G. Kardaś i I. Nowak wybrały się do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze Komedia i obejrzenie spektaklu pt. „Zemsta”. Lekturę tę siódmoklasiści omawiali ostatnio na lekcjach języka polskiego. Śmiech towarzyszył wszystkim, bez wyjątku. Komiczne sytuacje, postacie, charakterystyczne powiedzonka wprawiły publiczność w doskonały humor.

Po przedstawieniu poszliśmy na Rynek. W drodze wyszukiwaliśmy charakterystycznych dla tego miasta krasnali 🙂 Tu zachwycaliśmy się architekturą oraz poczuliśmy świąteczną atmosferę! W centrum miasta otwarto już Jarmark Bożonarodzeniowy. Głodni mogli też skosztować małe co nieco.

Następnie udaliśmy się do ZOO na zajęcia edukacyjne: „Bliskie spotkania z małpami” oraz „STOP nielegalnemu handlowi”. Dowiedzieliśmy się m.in. co nas łączy z innymi gatunkami naczelnymi oraz jaki jest prawdziwy koszt pamiątki z wakacji. Weszliśmy również do Afrykarium, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.