Klasy II w Zakładach Górniczych „Polkowice-Sieroszowice”

Dnia 07 listopada 2018 r. uczniowie klasy II a i b wzięli udział w wycieczce do Zakładów Górniczych „Polkowice-Sieroszowice” organizowanej co roku z okazji Dnia Górnika. Wyjazd miał na celu przede wszystkim zapoznanie uczniów z zawodem górników i miejscem ich pracy. Dzieci przeszły drogę, jaką górnicy pokonują od wyjścia z autobusu, aż do zjazdu pod ziemię. Dzieci poznały stanowiska pracy górników, górnicze szatnie, lampownię, nadszybie oraz plac kopalni koło magazynu soli. W międzyczasie w bufecie górniczym uczniowie mieli możliwość napić się gorącego mleka, wody mineralnej lub kawy zbożowej. Ważnym miejscem, do którego zaproszono naszą wycieczkę, była Stacja Ratownictwa Górniczego. Czekała tam projekcja filmów o specyfice pracy w kopalni i jednostce ratownictwa, prezentacja aparatów ucieczkowych i ratowniczych. Ponadto uczniowie obejrzeli wystawę obrazującą tradycje górnicze i historię Polskiej Miedzi. Ostatnim punktem zwiedzania był magazyn soli. Ta wycieczka, pełna wrażeń, z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Po zwiedzaniu na wszystkich czekała słodka niespodzianka w restauracji Oberża.

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom zakładów górniczych za tak miłe przyjęcie!