Konkurs plastyczny dla dzieci polskich i ukraińskich – „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”

 

 

 

 

Ogłoszenie o konkursie dla szkół na najciekawsze prace plastyczne z okazji Dnia Dziecka 2022 pt. „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”

 

W tym roku Dzień Dziecka będzie wyjątkowy. Razem z polskimi dziećmi mogą go w naszym kraju obchodzić setki tysięcy dzieci, które uciekły przed wojną z Ukrainy. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka postanowił ogłosić konkurs plastyczny dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”. Prace na temat praw dziecka, pokazujące przyjaźń, wspólną zabawę, rodzinę, miłość, także tę do ojczyzny, można wykonać dowolną techniką plastyczną (bez użycia programów komputerowych) – mogą to być rysunki, obrazy malowane farbami, instalacje przestrzenne, itp.
O organizację wstępnych etapów konkursu Rzecznik prosi dyrekcje i nauczycieli ze wszystkich polskich szkół (podstawowych i ponadpodstawowych). Wstępnie wyselekcjonowane prace, po maksymalnie 3 sztuki z każdej z czterech kategorii – klasy 0-IV,
V-VIII, szkoły ponadpodstawowe oraz szkoły specjalne.
Dzieci – obywatele Ukrainy – uczęszczające do nowopowstających klas przygotowawczych, będą klasyfikowane według wieku.
Spośród nadesłanych prac powołana przez Rzecznika 3-osobowa komisja konkursowa wybierze maksymalnie sto prac, które zostaną poddane szczegółowej ocenie w celu wybrania po 1 zwycięskiej pracy oraz 2 prac laureatów w każdej kategorii, a także prac wyróżnionych.
Wyniki zostaną ogłoszone 15 czerwca na stronie Rzecznika Praw Dziecka. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają zestawy atrakcyjnych nagród, wśród których będą m.in. rowery, hulajnogi, czytniki e-booków czy gry planszowe.