„Kot w butach – opowieść w kilku obrazach”

31 stycznia 2020 r. klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w interaktywnym widowisku multimedialnym Teatru Show z Wrocławia pt. : „Kot w butach – opowieść w kilku obrazach”. Teatr Show to ogólnopolski projekt, który powstał w odpowiedzi na liczne pytania nauczycieli dotyczących realizacji związanych z mediami. Prowadzący showman, dyplomowany aktor  z doświadczeniem scenicznym  w czarodziejski sposób wprowadzał dzieci w tajniki nowoczesnych mediów. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają filmy animowane. Na żywo i na dużym ekranie wszyscy uczestnicy warsztatów mogli obserwować jak powstaje film. Wielu uczniów wybranych z naszej szkoły wcieliło się w rolę aktorów. Zrealizowany podczas warsztatów materiał filmowy zostanie przekazany do profesjonalnego studia postprodukcji w celu zamontowania, udźwiękowienia i dodania efektów komputerowych. Gotowy film zostanie przesłany w formie elektronicznej do naszej szkoły. Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni, ponieważ wszystko im się tam podobało. Taka lekcja w kinie świetnie połączyła edukację i rozrywkę oraz twórczo aktywizowała uczniów. Warsztaty zorganizowane przez Teatr Show okazały się świetną formą realizacji tematów związanych z mediami