LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI WRZESIEŃ

Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie bierze udział w programie #LaboratoriaPrzyszłości, inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów i to właśnie staramy się robić z wykorzystaniem pozyskanego w ramach programu sprzętu. Nasza placówka otrzymała w ramach tego programu wsparcie finansowe w wysokości 60 tys. zł, które zostało w pełni wykorzystane.

Koordynatorem programu jest p. Izabella Michałowska, opiekunami: p. Justyna Zarazińska, p. Agnieszka Rylska, p. Renata Droździel oraz p. Elżbieta Kaźmierczak.

W miesiącu wrześniu zaczęliśmy przygodę ze sprzętem, rozpakowaliśmy oraz się z nim zapoznaliśmy.

Uczniowie klas starszych zaznajomili się z budową oraz działaniem drukarki 3D. Zapoznali się z aplikacją do tworzenia modeli trójwymiarowych oraz z zasadami przesyłania plików do drukowania. Teraz trwa poszukiwanie ciekawych modeli do wydruku.