Laboratorium Przyszłości w SP9

„Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki właściwemu wyposażeniu będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.” (Na podstawie strony Internetowej programu).

 

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 OTRZYMAŁA JUŻ NOWOCZESNY SPRZĘT, KTÓRY ZOSTAŁ ZAKUPIONY W RAMACH MINISTERIALNEGO PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.