„Lekcja Chemii dla Młodych Chemików” w Szkole Podstawowej nr 14

Niezwykłą lekcję chemii mogły obejrzeć maluchy  ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 14. W poniedziałek 5 grudnia 2016 uczniowie z klasy III c ( Filip Jastrzębski, Janek Kasprzyszak, Miłosz Ollech, Michał Kobel oraz Wojtek Włodarczyk pod opieką  pani  M.Gawrońskiej – Guz zaprezentowali doświadczenia chemiczne oraz zorganizowali warsztaty chemiczne dla dzieciaków.

Mali chemicy mogli obejrzeć produkcję ogromnej ilości piany, podziwiać zmieniające się barwy substancji chemicznych przypominające kameleona, zobaczyć  jak metal zapala wodę  oraz jak rozpala się ogień bez użycia zapałek. Po obejrzeniu tych atrakcji radości i braw nie było końca.

Dlatego też  nasi gimnazjaliści przygotowali krótkie warsztaty podczas których maluchy przygotowywali ciecz nieniutonowską oraz mogli zrobić prawdziwe tornado kolorów.

„Lekcja Chemii dla Młodych Chemików” była niezwykłym doświadczeniem i przeżyciem  zarówno dla maluszków jak i gimnazjalistów. Była to wspaniała zabawa pełna radości połączona z nauką.

M.Gawrońska – Guz