„Niebieski Marsz” – Światowy Dzień Autyzmu

20 kwietnia 2023 roku klasy 4a i 4b wzięły udział w happeningu z okazji Światowego Dnia Autyzmu, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. Uczniowie wraz z opiekunami dołączyli do „Niebieskiego Marszu”, który przeszedł ulicami Głogowa, a swój koniec miał pod Ratuszem, gdzie odbyła się główna część imprezy. Uczestnicy odśpiewali wspólnie piosenki, wysłuchały przemówienia Pana Prezydenta oraz Pana Dyrektora SP12, dowiedzieli się jakie marzenia mają dzieci z autyzmem oraz obejrzeli wystawę plakatów dotyczących autyzmu. Odbyły się także konkursy sportowe, w których naszą szkołę reprezentowali Basia i Roman z klasy 4b. Na sam koniec każda z klas zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Impreza była objęta patronatem Prezydenta Miasta Głogowa, pana Rafaela Rokaszewicza.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w akcji!