Obchody Dnia Niepodległości

12 listopada w naszym Gimnazjum odbyły się uroczystości upamiętniające 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich kulminacyjnym punktem była tradycyjna akademia mająca charakter barwnej inscenizacji osadzonej w realiach doby walk o niepodległość, a ukazywała wybrane epizody z wojennych dni.
Walorem imprezy była oryginalna sceneria, muzyka i porywające śpiewy w wykonaniu uczennic z klas I – III oraz kostiumy w które ubrani byli występujący „aktorzy” (mundury, czapki). Inscenizacja ta była doskonałą lekcją historii, sugestywnie przypominającą atmosferę tamtych wydarzeń. Wysoki poziom uroczystości ujął gości, którzy wyrazili słowa uznania i podziękowania za zaproszenie i kwiaty.

 

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole jak co roku uświetnili zaproszeni goście:

  • Prezes Zarządu koła Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego – st. chor. szt. Jerzy Nagoda
  • Prezes Koła Zawiązku Sybiraków w Głogowie – p. Stanisław Dwojny
  • Wiceprezes Koła Sybiraków w Głogowie p. Aleksander Szymański
  • Edward Kozar reprezentujący Głogowskie Rodziny Katyńskie

Uroczystość przygotowali nauczyciele: scenariusz – Paweł Trojan; dekoracje – Renata Deska – Kempa, Sławomir Olejnik; oprawa muzyczna – Izabela Barnaś.