Obchody Dnia Ziemi

Dzień Ziemi corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. 🌍🌏🌱
Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie.
W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzacją ekologii. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji poprzez zorganizowanie happeningu ekologicznego, rozwijając ich świadomość ekologiczną. Uczniowie wykonali prace plastyczne i banery zachęcające do dbania o Matkę Ziemię i przeszły po parku zachęcając do m. in. oszczędzania wody i prądu, segregacji śmieci, używania toreb wielokrotnego użytku, odpowiedzialnego kupowania produktów spożywczych, tak by nie marnować jedzenia. Ponadto do dbania o środowisko poprzez używanie rowerów, szklanych opakowań, szanowanie zieleni.