Obchody Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeżyliśmy w sposób szczególny. Naszą radość z odzyskanej wolności pobudzała satysfakcja z nadania naszej placówce kolejnego, trzeciego już odznaczenia za działania na rzecz popularyzacji oręża polskiego i kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Tym razem jest to złoty Krzyż Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Miłym akcentem było też wyróżnienie okolicznościowymi dyplomami uczniów zaangażowanych w opiekę nad grobami żołnierzy z czasów II wojny światowej, którzy zginęli w trakcie walk o Głogów. Działania te od lat koordynuje mgr Justyna Zarazińska.

W trakcie uroczystości pięknie zaprezentowała się drużyna mundurowa działająca w ramach istniejącego przy naszym gimnazjum „Klubu Przyjaciół Wojska”. Pomysłodawcą i opiekunem przedsięwzięcia jest nauczyciel historii  mgr Paweł Trojan. Rangę uroczystości podnieśli zaproszeni goście:

  • Dowódca 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie – płk Adam Kliszka
  • Wojskowy Komendant Uzupełnień – płk Piotr Mielniczuk
  • Prezes Koła Powiatowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego – płk Adam Kęstowicz
  • Prezes Koła Powiatowego Związków Weteranów i Rezerwistów W. P. – starszy chorąży sztabowy Jerzy Nagoda
  • Prezes Koła Sybiraków w Głogowie p. Stanisław Dwojny

Uroczystość przygotowali nauczyciele: mgr Paweł Trojan, mgr Izabela Barnaś, mgr Renata Deska – Kempa oraz mgr Sławomir Olejnik.