PAROWOZÓW CZAR – FINAŁ KONKURSU

9 września w ramach obchodów 170. rocznicy kolei w Głogowie rozstrzygnięto konkurs historyczno- plastyczny „Parowozów czar” ogłoszony w maju 2016r. Do 20 czerwca 2016r. wpłynęło 59 prac w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

Jury pod przewodnictwem magistra sztuki Pana Zygmunta Miedzińskiego przyznało po 3 równorzędne nagrody oraz wyróżnienia.

W kategorii szkół podstawowych nagrodzono prace: Anny Antał ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Anastazji Będzińskiej z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach oraz Mariusza Pałatyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie.

W kategorii gimnazjum nagrody otrzymali: Joanna Jaworska Gimnazjum nr 4 w Głogowie, Bartosz Leciej Zespół Szkół w Serbach oraz Martna Walas Gimnazjum nr 4 w Głogowie.

Wyróżnienia w kat. szkół podstawowych: Jakub Górny, Szymon Kęska i Marcin Panter, wszyscy trzej Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach oraz w kat. gimnazjum Kacper Trela Gimnazjum nr 4 w Głogowie. Nagrodę zespołową otrzymali uczniowie Zespołu Szkół politechnicznych, jedynej szkoły ponadgimnazjalnej uczestniczącej w konkursie.

Nagrody ufundowali organizatorzy czyli Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 4 w Głogowie oraz Prezydent Miasta Głogowa, Fundacja Grupy PKP i Koleje Dolnośląskie. Nagrodzone prace wystawiono w holu Dworca PKP w Głogowie.

Obejrzyj zdjęcia na „Sensacyjni Głogów”