Rocznica Konstytucji 3 Maja

4 maja bieżącego roku w naszej szkole odbyła się doroczna uroczystość upamiętniająca 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – ustawy określającej ustrój Polski czasów stanisławowskich, pierwszego dokumentu tej rangi w Europie będącego też próbą ratowania Rzeczpospolitej przed zgubnymi wpływami Austrii, Rosji i Prus. W pięknie przystrojonej sali, w której dominowały barwy narodowe, portrety twórców konstytucji oraz scenografia szlacheckiego dworu aktorzy odziani w stroje z epoki przybliżyli okoliczności i atmosferę wydarzeń sprzed 224 lat. Walorem inscenizacji obok kunsztu recytatorskiego był śpiew chóru oraz oryginalne efekty dźwiękowe podnoszące doniosły nastrój wydarzenia.Uroczystość była doskonałą lekcją historii przez przeżywanie i na pewno zapadnie na długo w pamięci naszych uczniów.

Zdjęcia w galerii

Opracował Paweł Trojan