RODZINNY FESTYN ZDROWIA W GIMNAZJUM NR 4 W GŁOGOWIE

Dnia 07.06.2016r. na boiskach Gimnazjum nr 4 w Głogowie odbył się Rodzinny Festyn Zdrowia. Festyn był podsumowaniem ogólnopolskiego projektu „Czas na zdrowie”, do którego nasza szkoła przystąpiła w kwietniu br. Projekt był realizowany przez grupę uczniów, która utworzyła drużynę Fruit Team. Działania zrealizowane w ramach programu, to m.in.: apele, happeningi, zajęcia kulinarne i wystawy poświęcone promowaniu zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej.

Wspaniała pogoda oraz bogaty program festynu przyciągnęły rzeszę mieszkańców Głogowa, w tym: rodziców, dziadków, uczniów wraz z ich rodzeństwem i znajomymi. Wśród gości naszego festynu znaleźli się: sportowcy, trenerzy, mistrzowie kuchni, lekarze, dietetycy, wytwórcy ekologicznej, lokalnej żywności oraz propagatorzy zdrowego stylu życia.

Aktywność i zaangażowanie uczestników festynu przerosły oczekiwania organizatorów.

W zaproponowanych konkurencjach udział brały całe rodziny, najmłodsi uczestnicy znaleźli swoje miejsce w „Strefie Malucha”, gdzie czekał na nich dmuchany plac zabaw, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek oraz skręcanie balonów. Starsi mogli zatańczyć zumbę, pograć w unihokeja, tenisa stołowego, piłkarzyki, badmintona, wykonać rzuty karne piłkarzom ręcznym, biegać w podwójnych spodniach, jeździć na rodzinnych nartach, biegać ze związanymi nogami, skakać na skakance oraz zagrać w duże gry planszowe. Ciekawym punktem był również pokaz łucznictwa.

W trakcie festynu serwowano zdrowe przekąski przygotowywane na bieżąco w szkolnej pracowni kulinarnej przez drużynę Fruit Team oraz ich rodziców. Goście mogli skosztować chłodnik z botwinki, sałatki warzywne i owocowe, koktajle, pasty smakowe. Dużą popularnością cieszyły się babeczki z pokrzywy, szpinaku, ciasteczka zbożowe i ciasto marchewkowe. Energii i zapału dodał uczestnikom specjalnie przygotowany zdrowy napój izotoniczny.

Każdy kto przyszedł na festyn mógł skorzystać z fachowych porad dietetyków, trenerów personalnych, dokonać pomiaru cukru i ciśnienia.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę:

– pana Jerzego Górskiego – znanego głogowskiego propagatora aktywności fizycznej;

– Bartłomieja Krężela – szefa kuchni restauracji Fortepiano, który przygotował i podał uczestnikom festynu oryginalne koktajle i wyśmienite sushi;

– drużyny rowerowej „Red Devils”;

– wytwórców lokalnej żywności ekologicznej: Gospodarstwo Ekologiczne „Agatka” z Krzepielowa, Pasieka „Maja” z Krępy, Gospodarstwo Rodzinne z Dębowej Łęki, p.Wanda Kuzyszyn „Miodowe Pierniczki” z Przemkowa;

– Natur House – eksperci reedukacji żywienia;

– Fitarena – centrum Fitness;

– Stowarzyszenia Diabetyków w Głogowie;

– pielęgniarki dyplomowanej p.Urszuli Sasinowskiej;

– trenerów i zawodników SPR Chrobry Głogów;

– łucznika – p. Dariusza Maściucha

oraz p.Rafaela Rokaszewicza – Prezydenta Miasta Głogowa.

 

Festyn odbył się w atmosferze zabawy, radości, życzliwości oraz w duchu zdrowej rywalizacji.

Kolejne zdjęcia wkrótce …