Siedmiolatki w pracowni kulinarnej

We wtorek, tj. 11.04.2017r. odbyło się spotkanie  pani dyrektor B .Markowskiej- Oling z rodzicami siedmiolatków dotyczące organizacji i funkcjonowania Szkoły Podstawowej  nr 9, która rozpocznie działalność w roku szkolnym 2017/2018.

Rodzice przybyli na spotkanie wraz z dziećmi, które w czasie jego trwania miały okazję uczestniczyć w zajęciach kulinarnych w pracowni warsztatowej. Zajęcia odbyły się przy współpracy z  uczennicami z klas drugich gimnazjum. Było to ciekawe doświadczenie dla obydwu stron. Goście zostali podzieleni na dwie grupy i przystąpili do pracy. Pierwszą potrawą, jaką przygotowali były szaszłyki owocowe jako propozycja zdrowej popołudniowej przekąski. Następnie dzieci zajęły się  pieczeniem  ciasteczek. Okazało się ,że drzemią w nich duże talenty cukiernicze i dlatego praca przebiegała bardzo sprawnie. Gdy wypieki stygły, nasi mali kucharze wzięli udział w zabawach przygotowanych przez uczennice z klasy I gimnazjum. Szybko nadszedł czas degustacji . Przygotowane potrawy okazały się wyśmienite, co potwierdzili również rodzice naszych podopiecznych.

Dzieci opuszczały naszą pracownię zadowolone i pełne pomysłów na wspólne gotowanie z domownikami.