Spektakularny sukces gimnazjalisty Daniela Nowaka!

Daniel Nowak z klasy 3a z Gimnazjum nr 4 w Głogowie jako jedyny gimnazjalista z naszego miasta zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego prestiżowego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu spotkało się jedynie 16 gimnazjalistów z całego województwa, z czego tylko Daniel wraz z sześcioma innymi finalistami uzyskali tytuł laureata. Ponadto uczeń naszej szkoły uzyskał najlepszy rezultat w województwie – 89 % ( 90 % z testu i 88 % z części zespołowej).  Należy również podkreślić, że  spośród ponad 400 finalistów z siedmiu województw Daniel osiągnął  drugi wynik. Wyprzedził go o włos tylko gimnazjalista z Krakowa.

Konkurs był długotrwały i wieloetapowy. Daniel najpierw musiał rozwiązać test na etapie szkolnym, a następnie zrealizował projekt etapu rejonowego i napisał kolejny trudny test.

Warto zaznaczyć, że nasz uczeń uzyskał również jeden z najwyższych wyników spośród ponad tysiąca uczestników tego etapu, a jego projekt badawczy został oceniony na sto procent.

Daniel Nowak za zdobycie tytułu laureata zostanie przyjęty do każdej wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej oraz jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie. Nagroda ta podkreśli sukcesy  Daniela, gdyż stuprocentowy wynik z egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie zapewnił już sobie w drugiej klasie, zdobywając tytuł laureata Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Brawo Daniel ! Jesteśmy z ciebie dumni !

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej został zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie Kuratorów Oświaty w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim oraz wielkopolskim. Wszelkie informacje na temat zmagań Daniela można uzyskać na stronie https://kwoie.ceo.org.pl

1

2