Spotkanie z artystami Eko- designu

Dnia 28.09.2017r. uczniowie z klas drugich wybrali się do zamku na wystawę poświęconą recyklingowi i up-recyklingowi.

   Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak zrobić „coś z niczego”, ale również sprawdzić swoją kreatywność. Niektórzy po raz pierwszy zetknęli się z pojęciem up-recyklingu. Jest on związany  z przetwarzaniem odpadów, tylko z tą różnicą, że stworzone przedmioty mają większą wartość niż przedmiot bazowy. Prowadzący wykład pokazał młodzieży, że można stworzyć wyjątkowe rzeczy z przedmiotów starych, jak i z przysłowiowych śmieci. Znalezienie dla nich nowego zastosowania, to szansa na oryginalny design swojego pokoju czy też, niepowtarzalnych prezent dla kogoś bliskiego. Z drugiej strony powtórne wykorzystanie produktów jest też szansą dla naszego zanieczyszczonego środowiska.

    Wystawę niezwykłych przedmiotów użytkowych  przygotowali p.Yan Cieśla i p. J.Maciej Kupś.        

 Zaprezentowane przedmioty na pewno staną się inspiracja dla oglądających.