STOP mowie nienawiści – warsztaty z norweskimi edukatorami

Dzisiaj, tj. 31 marca, do naszego gimnazjum przybyli szczególni goście – Norwedzy, którzy na co dzień uczą się w trzech szkołach w Oslo współpracujących z Europejskim Centrum Wergelanda. Pełni ono rolę europejskiego centrum zasobów w dziedzinie edukacji międzykulturowej, edukacji o prawach człowieka i edukacji obywatelskiej. 

Dzięki współpracy z głogowskim Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży Szansa, które od dwóch lat szkoli młodzieżowych aktywistów  prowadzących  zajęcia w szkołach ze swoimi rówieśnikami w tej tematyce, w „Czwórce” miały miejsce warsztaty dotyczące przeciwdziałaniu mowie nienawiści w Internecie.

Odbyły się one w dwóch językach, co sprawiło, że przy okazji gimnazjaliści mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu nauki języków obcych.

Dziękujemy pani mgr Małgorzacie Gawrońskiej-Guz, wychowawczyni klasy 3c, za pomoc w organizacji, uczniom klas 3c i 3a za czynny udział w warsztatach oraz Samorządowi Uczniowskiemu pod opieką pani mgr Moniki Czuj za przywitanie gości i zorganizowanie poczęstunku.