Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 1.10.2021 uczniowie z klas: 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B pod kierunkiem nauczycielek p. M. Olejnik, M. Topolan oraz I. Zawadzkiej uczestniczyli w konkursach i zabawach w ramach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Tydzień przed tym wielkim przedsięwzięciem szkoła została udekorowana kolorowymi plakatami wykonanymi przez uczniów klas 3, 4 i 5 naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układanki, puzzle oraz zadania interaktywne, a na końcu przystąpili do egzaminu ustnego i pisemnego, sprawdzającego ich faktyczną wiedze w tym zakresie. Dla urozmaicenia konkursów wykorzystano również Karty Matematyczne Grabowskiego. ♠️♣️♦️♥️

Nagrodą za bezbłędne pokonanie wszystkich konkurencji były odznaki z tytułem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. 🏆 Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów i nawet pomimo emocjonujących rywalizacji panowała wesoła atmosfera. Uczestnicy opuścili sale w dobrych humorach, przez co udowodniłyśmy, że nauka matematyki wcale nie musi być nudna, aby przynieść oczekiwane rezultaty. 😃😃

P.S. Dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę!

Dyrektor szkoły

Justyna Zarazińska