Szkolny Konkurs Teatralno – Recytatorski

W piątek 26 lutego odbył się szkolny etap Konkursu Teatralno – Recytatorskiego pt. : „Szkolne przygody w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej” zorganizowany w klasach 1 – 3.
 
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce zajęła Marcelina Bajdała,
II miejsce Kornelia Majchrzycka,
III miejsce Piotr Łogunów.
 
W kategorii klas drugich:
I miejsce zajęła Hanna Florczak
II miejsce – Adrianna Ortyńska,
III miejsce – Lena Chrabańska.
 
W kategorii klas trzecich:
I miejsce – Antonina Magiera
II miejsce – Michał Chudzik
III miejsce – Adrianna Magiera.
 
Wyróżnienie:
Zofia Borcz,
Oliwia Sawiniec,
Michał Wójcik
Szymon Zdun
 
Konkurs miał na celu przede wszystkim rozbudzanie empatii i wrażliwości u dzieci, rozwijanie oraz kształtowanie postaw przygotowujących uczniów do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Ważnym elementem  było także budzenie i rozwijanie zdolności teatralnych i recytatorskich, budowanie odwagi w zdrowej rywalizacji i przełamywaniu nieśmiałości. Jesteśmy przekonani, że znajomość takich wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej jak „Może potem”, „Chmurna Kasia”, „Koledzy”, „Kłótnia” czy innych i zawartych w nich morałach może przyczynić się do tego, że dzieci znajdą w nich rady jak rozwiązać wiele ze szkolnych problemów z rówieśnikami. Jak mówi sama autorka: „Życia też się trzeba uczyć, a więc uczmy się kochani, by nam wszystkim było lepiej i by milej było z nami”.
 
Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty teatralno – recytatorskie. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami w postaci książek Małgorzaty Strzałkowskiej ufundowanymi przez Wydawnictwo „Czarna Owca”. Oprócz pamiątkowych dyplomów i nagród wszyscy uczestnicy otrzymali również słodką niespodziankę.
Wszystkim serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu.