Turnieje piłki ręcznej dziewcząt

W lutym nasze Gimnazjum brało udział w 3 turniejach piłki ręcznej. Były to: Walentynkowy Turniej Piłki Ręcznej, Mistrzostwa Głogowa w piłce ręcznej dziewcząt, oraz Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej.

Zapoznaj się z relację z tych rozgrywek i obejrzyj zdjęcia w galerii.

Dnia 17.02.2016r. po raz 8 reprezentacja dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w Walentynkowym Turnieju Piłki Ręcznej. W turnieju udział wzięły szkoły gimnazjalne z miasta i z powiatu. Gościem honorowym na turnieju była wiceprezydent pani Bożena Kowalczykowska.

Wyniki naszych meczy:

G4-G Dwujęzyczne 7:3;

G4-G Białołęka 3:6;

G4-G Gaworzyce 2:7; G4 – G5 1:10.

  W turnieju tym, nasze dziewczęta zajęły IV miejsce.

Najsympatyczniejszą Walentynką turnieju wybrano Natalię Kotlarz z naszego gimnazjum.

Na zakończenie każda szkoła otrzymała okazały puchar, dyplom i kosz słodyczy.

Dla nas były to mecze przygotowawcze do rozgrywek międzyszkolnych.

 

19.02.2016r. odbyły się Mistrzostwa Głogowa w piłce ręcznej dziewcząt. W tym turnieju poszło nam znacznie lepiej. Nasze dziewczęta zajęły w nim II miejsce, awansując do dalszych rozgrywek – Mistrzostw Powiatu.

Wyniki naszych spotkań:

G4-G5 1:4;

G4-G2 4:3;

G4-G3 3:1

 

Tabela końcowa: 1m – Gim 5; 2m – Gim 4; 3m – Gim 2; 4m – Gim 3.

 Gim 1 nie zgłosiło się do turnieju.

W obu turniejach dziewczęta ambitnie przystąpiły do meczy. Walczyły o każdą piłkę. Brakowało skutecznych rzutów do bramek i doświadczenia. Ale z meczu na mecz było coraz lepiej.

Szkołę reprezentowały:

Surlas Ala 1a i Szymańska Ala 3b – bramka;

Zosia Kozar i Natalia Krzysik 3a; Ola Woźniak 1b; Natalia Kotlarz, Jowita Słapek,

         Julka Osikiewicz, Klaudia Tryka, Kasia Wawrzynowicz i Klaudia Gabler 3b.

 

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

 

Dnia 25.02.2016r. nasze dziewczęta uczestniczyły w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej.

Startowały: mistrz i wicemistrz Głogowa oraz mistrz i wicemistrz gminy Głogów. Były to: Gim 5, Gim 4, Gim Kotla i Gim Serby.

Mecze rozgrywane były systemem pucharowym. mistrz Głogowa – wicemistrz gminy; tj. G5 – G Serby oraz wicemistrz Głogowa – Gim 4 z mistrzem gminy – G Kotla. Nasze piłkarki ten mecz wygrały, awansując do finału, z Gim 5. Tylko brakiem skuteczności rzutowej ten mecz przegrałyśmy, choć dziewczętom ambicji i walki nie zabrakło. Skutecznie bramki broniła Ala Surlas, która wybroniła wiele rzutów, w tym rzut karny. Na pochwałę zasługuje cały zespół. Wiele dziewcząt było przeziębionych lub chorych. A przecież jako nieliczny, startujący zespół nie mamy na sali gimnastycznej „prawdziwej” bramki i boiska do piłki ręcznej.

 

Tabela końcowa turnieju:

1m – Gim5;

2m – Gim 4;

3m – Gim Kotla;

4m – Gim Serby

 

Wicemistrzynie Powiatu grały w składzie: Surlas Ala 1a i Szymańska Ala 3b – bramka; Zosia Kozar i Natalia Krzysik 3a; Ola Woźniak 1b; Natalia Kotlarz, Jowita Słapek, Klaudia Tryka, Kasia Wawrzynowicz i Klaudia Gabler 3b.

 DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!