Tydzień biblioteki

W dniach 24-31.10.18 r. w naszej szkole odbył się „Tydzień Biblioteki”. Wydarzeniem rozpoczynającym dni poświęcone promocji czytelnictwa była akcja głośnego czytania literatury patriotycznej w klasach I i II. Najmłodsi uczniowie poznali prawdziwą historię niedźwiedzia – Wojtka, który podczas II wojny światowej był żołnierzem Armii Andersa, a którego życie opisał Łukasz Wierzbicki w książce „Dziadek i niedźwiadek”.

W kolejnym dniu odbyło się spotkanie w kawiarence czytelniczej „Biblioteka Cafe”, która cieszy się dużą popularnością wśród czytających uczniów. Kto nie lubi w miłej atmosferze, przy małym słodkim poczęstunku porozmawiać o wartościowych, wartych przeczytania książkach?

W piątek, po raz drugi czytelnicy mogli wziąć udział w projekcie „Sleeve face, czyli ubierz się w książkę”. Specjalnie dobrane książki, wyszukane rekwizyty i aparat fotograficzny nie wystarczyły. Uczniowie starszych klas, biorący udział w tym wydarzeniu musieli wykazać się również dużą pomysłowością i cierpliwością.

Czternastu uczniów z klas drugich wzięło udział w Konkursie pięknego czytania. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

W ostatnim dniu „Tygodnia Biblioteki” rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów klas I – „Wesołe przygody Słodziaków” i dla klas II – „Szkolne przygody Słodziaków”. Konkurs poprzedzony był akcją głośnego czytania książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu Słodziaków”, przeprowadzoną we współpracy ze świetlicą szkolną.

Zakończono również akcję zachęcającą do systematycznego czytania „Szkolne przygody gangu Słodziaków. Czytaj codzienne”