TYDZIEŃ  BIBLIOTEKI

W dniach 17-24 października 2019 r. w naszej szkole miał miejsce „Tydzień biblioteki”, w ramach którego odbyło się wiele różnych imprez czytelniczych.

17.10.19 r., w czwartek, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, odbyło się spotkanie w kawiarence czytelniczej „Biblioteka Cafe”.

18 i 19.10.19 r, klasy pierwsze zakończyły akcję „Czytaj codziennie. Szkolne Przygody Gangu Słodziaków.” Trud codziennego czytania (co najmniej 10 minut dziennie) został nagrodzony dyplomami, książeczkami oraz zestawem naklejek z albumem do samodzielnego czytania. Pierwszaki również zostały zachęcone do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony słodziak” (na prace czekamy do 30.10.19 r.)

21.10.19 r. ogłoszono konkurs „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Klasy II zostały zaproszone do udziału w konkursie czytelniczym pt. „Moja ulubiona postać z książki”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci kolorowych segregatorów.

22.10.19, klasy trzecie wzięły udział w konkursie kaligraficznym „Jak kura pazurem???”. Uczestnicy, przed przystąpienie do konkursu, mogli spróbować trudnej sztuki pisania gęsim piórem. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz zestawy do origami.

23.10.19, środa była Dniem Głośnego Czytania. Klasy II poznały bohaterów książki „Chłopiec i jego pies” Ivony Bѓezinovej, klasy III zaś bohatera książki Astrid Lindgren „Mio, mój Mio”.  Klasa VII d, pod opieką p. Marii Rutkowskiej, przygotowała fragmenty dzieła Adama Mickiewicza „Dziady cz. II”, które zostały zaprezentowane wszystkim klasom VII. Aktorzy oraz ich Opiekunka włożyli wiele serca i zaangażowania, za co im serdecznie dziękujemy.

W środę odbyły się również warsztaty plastyczne z książką w tle, w których wzięli udział uczniowie klas III. Podczas zajęć powstały zabawne zakładki do książek.

            24.10.19 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział wybrani uczniowie klas II. Jury w składzie p. Beata Sokołowska, p. Magdalena Mamij, p.Małgorzata Rzymek oraz uczennice Alicja Doroszuk i Natalia Sabat stanęło przed trudnym zadaniem oceny trudów naszych uczestników. Pomocny okazał się test do badania techniki czytania, fachowo przeprowadzony przez p. Beatę Sokołowską. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, otrzymali również nagrody książkowe oraz słodkie „co nieco”.

Klasa VIII d (wybrana spośród wszystkich klas), wzięła udział w nowej akcji układania książkowego domino.  Niestety ze względu na „opór materii” J akcja zakończyła się niepowodzeniem… Szkoda.

 

.