Tydzień języka polskiego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO w celu promocji wielojęzyczności oraz zwrócenia uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.

W związku z powyższym nauczyciele języka polskiego przygotowali Tydzień Języka Polskiego, który będzie odbywał się w naszej szkole od 22 do 26 lutego.

W programie przewidziano m.in. : lekcje języka ojczystego na wszystkich poziomach, dyktando o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii, lekcje wychowawcze, podczas których będziemy poszukiwać Klasowego Mistrza Dykcji , minitest dla nauczycieli, a także okolicznościowe wystawki i plakaty zachęcające do dbania  o poprawność językową.

Więcej szczegółów na plakatach. Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w Tygodniu Języka Polskiego.

Program Tygodnia Języka Polskiego

 

polski