TYDZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 07.10.2022 uczniowie klas 3A, 4A, 4B, 5A,5B  pod kierunkiem nauczycielek A. Nowak i I. Zawadzkiej uczestniczyli w konkursach i zabawach w ramach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed tym wielkim przedsięwzięciem szkoła została udekorowana kolorowymi plakatami wykonanymi przez uczniów klas 4 i 5 i 6 naszej szkoły.

Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układanki, puzzle oraz zadania interaktywne, a na końcu  przystąpili do egzaminu ustnego i pisemnego, sprawdzającego ich faktyczną wiedze w tym zakresie. Dla urozmaicenia konkursów wykorzystano również Karty Matematyczne Grabowskiego. Nagrodą za bezbłędne pokonanie wszystkich konkurencji były odznaki z tytułem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów i nawet pomimo emocjonujących rywalizacji  panowała wesoła atmosfera. Uczestnicy opuścili salę w dobrych humorach, przez co przekonali się, że nauka matematyki wcale nie musi być nudna aby  przynieść oczekiwane rezultaty.

Oto nasi Eksperci Tabliczki Mnożenia:

Klasa 3a

 1. Kacper Staniszewski
 2. Leon Raczkowski
 3. Marcelina Bajdała
 4. Piotr Łagunów
 5. Sofia Zolotous
 6. Dawid Marciniak

Klasa 4a

 1. Jakub Czech
 2. Arina Stasiuk
 3. Igor Witków
 4. Szymon Zdun

Klasa 4b

 1. Zofia Borcz
 2. Igor Urbanowicz

Klasa 5a

 1. Hanna Drankiewicz
 2. Krzysztof Majorowski

Klasa 5b

 1. Dominik Pagórek

 

P.S.

Dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę!

Dyrektor szkoły Justyna Zarazińska