„Wieczornica dla Niepodległej Polski”

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się niezwykła  uroczystość z udziałem całej społeczności placówki i mieszkańców osiedla Hutnik. 

W piątek  9.11.2018r.  o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej zgromadzili się pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, sąsiedzi oraz zaproszeni goście, by wspólnie świętować tę szczególną rocznicę. Wśród naszych gości byli:

  • Proboszcz parafii Świętego Mikołaja ksiądz kanonik Stanisław Brasse 
  • Prezes Koła Sybiraków w Głogowie p.Stanisław Dwojny
  • Prezes Edward Kozar – reprezentant Głogowskich Rodzin Katyńskich
  • p. Jerzy Nagoda –  Członek Zarządu Dolnośląskiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego
  • p. Piotr Mielniczuk –  Wojskowy komendant Uzupełnień w Głogowie

W ciekawej aranżacji sali każdy mógł znaleźć dla siebie wygodne miejsce i oddać się  podniosłej atmosferze spotkania. Były wzruszające recytacje  wierszy oraz wspólne śpiewanie znanych utworów żołnierskich i patriotycznych. Był też czas na rozmowy i wspomnienia. Ponadto narodowy charakter spotkania  podkreśliły bogate wystawy historyczne ( mundury, dokumenty itp.) oraz wystawa  prac uczniowskich. A wśród nich uwagę zwróciły prace najmłodszych uczniów pt. „Patriotyzm w oczach dziecka”.

Ponadto organizatorzy zadbali także o poczęstunek, w skład którego weszły tradycyjne  potrawy sprzed wieku: pierogi z kaszą gryczaną i serem, barszcz czerwony, suchary Piłsudskiego, kompot z suszu. Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez uczniów biorących udział w projekcie kulinarnym przy wsparciu naszych pań kucharek. Na stołach pojawił się też kindziuk litewski, swojskie kiełbasy, schab na maśle, boczek pieczony oraz pyszny smalczyk z firmy Słomiński. Nie zabrakło również miejsca na domowy chleb z osiedlowej piekarni Witczak.

Było to wzruszające spotkanie, które na pewno zostanie w pamięci każdego z nas…

Nad całością imprezy czuwała p. mgr Maria Rutkowska.