Konkurs Teatralno-Recytatorski pt. „Warto nie żałować sił, by na świecie pokój był”

Wczoraj w szkole odbył się szkolny etap Konkursu Teatralno – Recytatorskiego pt.: „Warto nie żałować sił, by na świecie pokój był – czyli o wartościach w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej” zorganizowany w klasach 1 – 3. Konkurs skierowany do dzieci edukacji wczesnoszkolnej miał na celu przede wszystkim rozbudzanie empatii i wrażliwości u dzieci, rozwijanie oraz kształtowanie postaw przygotowujących uczniów do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Celem konkursu było także budzenie i rozwijanie zdolności teatralnych i recytatorskich, budowanie odwagi w zdrowej rywalizacji i przełamywaniu nieśmiałości. Jesteśmy przekonani, że znajomość takich wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej jak „Wojna rowerowa”, „Inny”, „Wypracowanie” czy innych i zawartych w nich morałach może przyczynić się do rozprzestrzeniania się takich wartości jak – obecnie tak pożądany pokój na świecie. Jak mówi sama autorka: „Życia też się trzeba uczyć, a więc uczmy się kochani, by nam wszystkim było lepiej i by milej było z nami”.

 

W kategorii klas pierwszych uczniowie zajęli:

I miejsce –  Maja Augustyniak, kl. 1a,

II miejsceKalina Barna, kl. 1b,

III miejsce Zuzanna Duszczyk, kl. 1b.

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Marcelina Bajdała, kl. 2a,

II miejsce – Kornelia Majchrzycka, kl. 2a.

 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Hanna Florczak, kl. 3b,

II miejsce – Zofia Borcz, kl. 3b,

III miejsce – Szymon Zdun, kl. 3a.

 

Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty teatralno – recytatorskie. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami w postaci książek Małgorzaty Strzałkowskiej ufundowanymi przez Wydawnictwo „Czarna Owca” oraz „Media Rodzina”. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Oprócz pamiątkowych dyplomów i nagród wszyscy uczestnicy otrzymali również słodką niespodziankę. Wszystkim serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu.