Wizyta w obserwatorium astronomicznym

Kilka dni temu dzieci z klasy I a wzięły udział w warsztatach astronomicznych przeprowadzonych w obserwatorium 2 Liceum Ogólnokształcącego. Prowadzący zajęcia p. Ludwik Lehman pokazał dzieciom  filmy z przestrzeni kosmicznej. Dzieci dowiedziały się, czym są obiekty astronomiczne i jak je obserwować. W czasie prezentacji omówione zostało najbliższe otoczenie kosmiczne: Układ Słoneczny, najbliższe gwiazdy, jak również budowa Wszechświata. „Byliśmy” na wycieczce na Marsie, oglądaliśmy Ziemię z Księżyca. Prowadzący zaprezentował również ciekawe sztuczki z fizyki. Dzieci zobaczyły zegar słoneczny , oraz  zaznajomiły się z urządzeniami znajdującymi w obserwatorium. Wizyta w obserwatorium pozwoliła uczniom poszerzyć i utrwalić wiadomości poznane na lekcjach.