Wycieczka klas III do Przemkowa – 29.10-30.10.2021

Dnia 29 i 30 października klasy 3a i 3 b wyjechały na wycieczkę do Domu wczasów dziecięcych w Przemkowie.
Wycieczka, choć tylko dwudniowa, wypełniona była ciekawymi zajęciami.
W pierwszy dzień zaraz po obiedzie pojechaliśmy autokarem do Borówek gdzie dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach kulinarnych „Litewskie niebo w gębie”. Najpierw przygotowały samodzielnie pierożki, a potem gospodyni wypiekła je na piecu kamiennym. Smak rzeczywiście „niebiański”. W trakcie wypieków zwiedzaliśmy ogród zielny i spotkaliśmy się z darami natury.
Wrzosowa chata to doskonałe miejsce do wypoczynku, interakcji i relaksu zwłaszcza w tak piękny, słoneczny, jesienny dzień. Wieczorem po kolacji wesoły czas dyskoteki, muzyki i tańca. Kolejnego dnia po śniadaniu działy się „cuda” przy warsztatach tkackich z p. Leokadią, która nauczyła dzieci tkać na ramach tkackich.
Dzieci w skupieniu z wielką starannością utkały indywidualnie swoje własne zakładki do książek.
Wyszły pięknie. ☺️
Bardzo nam się to wszystko podobało i wycieczka przyniosła radość nie tylko dzieciom, ale również opiekunom.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”……
To był udany i dobry czas.