Wycieczka klas III do Warszawy

Uczniowie z klasy 3 a i 3 b wybrali się na trzydniowa wycieczkę do Warszawy. Dzień 1 był bardzo intensywny: Grób Nieznanego Żołnierza, delegacja rządu niemieckiego i honorowa zmiany warty, Krakowskie Przedmieście , Zamek Królewski z kolumną Zygmunta, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca, Senat, Muzeum Legii Warszawa. Następnego dnia uczniowie wraz z przewodnikiem odwiedzili Stadion Narodowy, szatnie naszej reprezentacji, płytę główną, zaplecze Wellness spa piłkarzy z salami do masażu. Następnie windą wjechaliśmy na punkt widokowy 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, potem Muzeum Techniki, Złote Tarasy i Park Ujazdowski. Tam czekała na nas Pani Małgorzata Strzałkowska, autorka wielu książek i poezji, które znają i lubią nasze dzieci. Pani Małgorzata opowiedziała nam o najciekawszych miejscach Warszawy. Dzieci otrzymały autografy do książek i w podziękowaniu recytowały poznane już wiersze Pani Strzałkowskiej. W parku Łazienkowskim niemało radości i zabawy dało dzieciom przebywanie na łonie natury wraz z napotkanymi tam zwierzętami takimi jak przepiękne pawie i oswojone wiewiórki. Były lody, pamiątki i dużo radości. Najwięcej emocji wzbudził Stadion Narodowy i przejazd metrem. Kolejny dzień to wiele wrażeń, doświadczeń i eksperymentów w Centrum Nauki Kopernika. Tutaj nie można się nudzić 💪😊 Z CNK udaliśmy się do przepięknego Pałacu w Wilanowie, gdzie wraz z rodziną mieszkał król Jan III Sobieski. Tam wzięliśmy udział w warsztatach pt. „ Z wizytą u króla”. Mogliśmy przez chwilę przenieść się tamte czasy i poczuć atmosferę królewskiego życia.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.