„Chodź, pomaluj mój świat” – spotkanie integracyjne z ARKĄ

Nasze gimnazjum może pochwalić się wieloletnią współpracą z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Głogowie (Stowarzyszenie to prowadzi warsztaty terapii zajęciowej o nazwie „Arka”, które zrzesza młodzież niepełnosprawną intelektualnie). W ramach wolontariatu organizowane są wspólne imprezy okolicznościowe czy odwiedziny w obydwu placówkach. I takie właśnie spotkanie miało miejsce 7.06.2011r. w Gimnazjum nr 4.

Wolontariusze – uczniowie naszej szkoły zaprosili zaprzyjaźnionych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” wraz z opiekunami do wspólnej zabawy połączonej ze zmaganiami sportowymi.

Młodzież gimnazjum przygotowała zawody sportowe, w których udział wzięli wszyscy uczestnicy spotkania. Chwile odpoczynku między konkurencjami były okazją do wysłuchania programu artystycznego specjalnie przygotowanego na tę okazję przez szkolny zespół muzyczny pod kierunkiem p. D.Lewczuk. Kolejnym miejscem, do którego zaproszono gości i wolontariuszy, była kawiarenka. Tam uczestnicy nabierali sił do sportowych zmagań.

Na zakończenie spotkania odbyła się zabawa taneczna w rytmie aktualnych przebojów.

Było to już kolejne spotkanie z cyklu „Chodź ,pomaluj mój świat..”.