Dzień Ziemi 2011

W tym roku szkolnym w ramach akcji Sprzątanie Świata uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Głogowie pod opieką wychowawców wzięli udział w Sprzątaniu Lasu w związku z faktem iż rok 2011 jest Międzynarodowym Rokiem Lasów.

Akcja miała miejsce 16 września 2011r, a jej koordynatorem była nauczycielka biologii p. Małgorzata Gawrońska – Guz. W sprzątaniu lasu brało udział około 90 uczniów. Młodzież sprzątała przydzielone rejony pod opieką leśniczego oraz nauczycieli: p. Anny Lewandowskiej, p. Izabeli Nowak, p. Iwony Chylińskiej oraz p. Jana Lasi. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów oraz sprzyjającej pogodzie udało się posprzątać zalesione obszary w miejscowości Redków, Krzydłowice oraz wzdłuż głównej trasy do Rzeczycy. Młodzież zebrała około 15 worków pełnych śmieci, a ponadto zniszczone elementy od samochodów, telewizorów i sprzętu AGD.

Poprzez propagowanie takich akcji mamy nadzieję ,że wyrośnie pokolenie które nie będzie wywozić śmieci do lasu i tego samego będzie oczekiwać od swego potomstwa. A las będzie traktować jak wielkie dziedzictwo od minionych pokoleń i dla przyszłych.