XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 4

1 i 2 października odbył się w naszej szkole po raz kolejny Dolnośląski Festiwal Nauki. W pierwszy dzień Festiwalu w Gimnazjum nr 4 pojawiło się aż dziewięć grup z pięciu różnych szkół. Ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 odwiedziły nas wszystkie klasy szóste. Ponadto po raz pierwszy mieliśmy okazję gościć uczniów z Gimnazjum w Nielubi, Gimnazjum w Chocianowie oraz Szkoły Podstawowej w Parchowie. Uczestnicy Festiwalu brali udział w następujących zajęciach :

Sherlock Holmes – przedstawienie w języku angielskim

 

mgr Monika Czuj
Baw się z nami na wesoło i sportowo

 

mgr Agnieszka Łuczyk,

mgr Grażyna Kardaś

Chemia w kuchni

 

mgr Małgorzata Gawrońska – Guz
Ptaszek w klatce (warsztat z lutowania)

 

mgr Justyna Zarazińska
Za mundurem panny sznurem”. Mundury, emblematy, akcesoria wojskowe i nie tylko

 

mgr Paweł Trojan
Arcydzieła i bohomazy, czyli co przedstawiają niektóre obrazy

 

mgr Sławomir Olejnik

 

Drugiego dnia Festiwalu w Gimnazjum nr 4 odbył się wykład mgr Antoniego Stryjewskiego z Muzeum Mineralogicznego Uniwersytetu Wrocławskiego pt. Meteorytów życiowe dramaty i szanse, który wysłuchały aż 144 osoby, w tym goście z Koła Naukowego ZS w Czerninie oraz z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie

Na kolejny Dolnośląski Festiwal Nauki zapraszamy już za rok.