Zielona Szkoła w Świeradowie Zdrój

Zielona Szkoła w Świeradowie Zdrój współorganizowana przez Gminę Miejską Głogów oraz Fundację KGHM Polska Miedź

W tym roku szkolnym dzięki Gminie Miejskiej Głogów oraz Fundacji KGHM Polska Miedź dziesięciu uczniów naszej szkoły klas III pod opieką p. Agnieszki Rylskiej miało okazję wyjechać w góry do Świeradowa Zdrój. W ramach projektu w dniach 21.10 – 04.11.2019 roku zorganizowano 15 dniowy turnus w Hotelu Interferie MALACHIT. Nadrzędnym celem turnusu był walor profilaktyczno–zdrowotny. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w leczniczych zabiegach inhalacyjnych oraz grocie solnej mających bardzo dobry wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego organizmu. Istotnym elementem pobytu były także zajęcia na basenie, które przyniosły dzieciom wiele radości.

Nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju, a jednocześnie mieli możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację dzieci. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach.

Mając również na uwadze edukacyjny charakter „Zielonej Szkoły” uczniowie uczestniczyli w lekcjach, które odbywały się w przygotowanych do tego salach lekcyjnych na terenie ośrodka. Organizatorzy zapewnili również dzieciom wycieczki autokarowe do Parku Dinozaurów w Szklarskiej Porębie. Tam czekało na nas wiele atrakcji np.: ścieżka edukacyjna z makietami tych wymarłych zwierząt, galeria iluzji, kino 6d, dmuchańce. Największą atrakcją okazał się park linowy. Pojechaliśmy również na warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka”. Oglądaliśmy iluminację nocnego nieba nad Izerami. Dowiedzieliśmy się, co to są zanieczyszczenia świetlne, i które miasta emitują najwięcej światła. Odbyły się dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, warsztaty dekorowania pierników, zwiedziliśmy Świeradów Zdrój, byliśmy m.in. w Parku Zdrojowym, Pijalni Wód Mineralnych.

Atrakcji było co nie miara, nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać!

Jednym słowem SUPER!!!

W imieniu wszystkich uczestników wyjazdu serdecznie dziękujemy Gminie Miejskiej Głogów oraz Fundacji KGHM Polska Miedź za sfinansowanie zielonej szkoły dla naszych uczniów.