Zuchy z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

Zuchy z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji.

W czwartek grupa Nieustraszonych Odkrywców odwiedziła policjantów w komendzie, aby z bliska zobaczyć jak wygląda ich praca. Na spotkanie z odkrywcami przygotował się policyjny technik kryminalistyki. Policjant pokazał dzieciom, jak zabezpiecza się ślady, dowody. Każdy mógł na pamiątkę wizyty z policjantem zabrać ze sobą odcisk linii papilarnych, wykonany na profesjonalnym sprzęcie do daktyloskopii.

Następnie zuchy poznały zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa nie tylko na ulicy, ale także podczas odpoczynku w domu. Każde dziecko mogło obejrzeć policyjny sprzęt, usiąść za kierownicę policyjnego motocykla oraz auta, które przewozi sprawców niebezpiecznych zdarzeń.

Pani funkcjonariuszka oprowadziła Zuchy po Komendzie, w której mogli zobaczyć jak pracują policjanci z różnych działów. Nie małą atrakcją było zajrzenie do celi, do której doprowadzane są osoby zatrzymane.

Na koniec pani policjantka oceniła wiedzę dzieci z zakresu pracy w Policji. Każdy Zuch zdał pytania wzorowo i tym samym zdobył sprawność Policjant, Policjantka. Na koniec Zuchy odwdzięczyły się Policjantom gromkimi okrzykami.

To był bardzo ważny dzień dla Odkrywców, kolejna sprawność zdobyta.

Poniżej fotorelacja z ich wspaniałej przygody.